USC ve UCLA Big Ten’e katıldı: Pac-12 güçleri büyük konferans düzenlemesine başlarken canlı haberler

Big Ten üniversite rektörleri Perşembe gecesi oylama yaparak USC ve UCLA’nın konferansa katılma başvurularını kabul ettiler. Üniversitenin atletik ortamında sismik bir değişim. Trojanlar ve Bruinler, 2024’teki yeni ligleri için Pac-12’den ayrılacaklar, çünkü Big Ten kıyıdan kıyıya genişleyerek SEC’in geçen yıl Big 12’den Oklahoma ve Texas’ı avlamasına rakip olacak.

Yaklaşan hamle, Big Ten’in Pac-12’nin medya hakları anlaşmasının 2024’te sona ermesiyle birlikte yılda 1 milyar dolardan fazla yeni bir medya hakları anlaşması müzakere etmesiyle geliyor. Pac-12 için değişiklik, ligi ve komiseri George Gliavkoff’u tehlikeli bir duruma sokar. Perşembe, Kliavkoff’un çalışmalarının birinci yıl dönümüydü.

USC ve UCLA, hem başarı hem de görünürlük açısından Pac-12’nin en değerli markalarından ikisidir. Big Ten’deki girişleri, genişleyen SEC ile ikinci bir süper konferans yaratacaktı. Texas ve Oklahoma, 2025’te SEC’e katılacak ve hem USC hem de UCLA’yı 16 takımda Big Ten’e katılacak.

Bu en son yeniden yapılanma destanı ortaya çıktıkça, CBS Sports bu gelişen hikayeyi aşağıdaki canlı güncellemelerle ele almaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.