Uvalde Okul Bölgesi, okul polis gücünü askıya aldı ve 2 okul görevlisini idari izne çıkardıCNN

Uvalde Konsolide Bağımsız Okul Bölgesi Cuma günü yaptığı açıklamada, okul polisini beş ay içinde askıya aldığını söyledi. Saldırıda 19 çocuk ve 2 öğretmen hayatını kaybetti..

“Bölge, Uvalde CISD Polis Departmanının tüm operasyonlarını geçici olarak askıya almaya karar verdi. Halihazırda görevlendirilen memurlar, ilçedeki diğer kadroları da dolduracak” denildi.

Raporda ayrıca, Teğmen Miguel Hernandez ve Ken Mueller’in idari izne ayrıldığı ve Mueller’in emekliye ayrıldığı belirtildi.

Bölge, “Bölge, Teksas Kamu Güvenliği Departmanından kolej ve ders dışı etkinlikler için ek asker sağlamasını istedi” dedi. “Bu geçiş sırasında personelin ve öğrencilerin güvenliğinin tehlikeye atılmayacağından eminiz.”

Bölge, “departman operasyonlarıyla ilgili ek endişeleri ortaya çıkaran” belirtilmemiş “son gelişmeleri” gösterdi.

Bölgenin harekete geçmesini talep eden günlerce okul binası önünde protesto gösterileri yapan bir veli, Cuma gecesi CNN’e verdiği demeçte karardan memnun olduğunu söyledi.

Hareketler, CNN’in Çarşamba günü, yeni işe alınan eyalet polisinin, Uvalde okul memuru Crimson Elizando’nun Mayıs ayındaki Rapp İlköğretim Okulu katliamına yanıt verirken yaptıklarıyla ilgili soruşturma altındaki eyalet polisleri arasında yer aldığını bildirmesiyle geldi.

Bu bağlamda, Okul Eğitimi Dairesi Perşembe günü bir açıklama yaptı: CNN raporlarıElizando’nun görevden alındığını duyurdu.

CNN raporunun ardından, okul bölgesi Müfettiş, personele emekli olmak istediğini söyledi.

Müfettiş Hal Harrell bölge personeline, CNN tarafından alınan bir e-postaya göre Pazartesi günkü okul yönetim kurulu toplantısında “müfettiş emeklilik ve geçiş seçeneklerini tartışmak” için kapalı bir oturum içereceğini söyledi.

Yasal vasi olan Bret Cross Kurban Uzziah Garcia.Cuma gecesi CNN’den Anderson Cooper’a kampüs yetkililerini askıya alma kararının “ilk galibiyetimiz olduğunu biliyorsunuz ve bundan memnunum” dedi.

Gross, insanların desteklerini göstermek için sık sık okul bölgesi genel merkezinin önüne geldikleri için yalnız olmadığını söyledi.

Yetkililerden sadece şeffaflık ve hesap verebilirlik istiyorlar” dedi.

“Pek sormadım. Eylem görmek istiyoruz, ”dedi Cross, raporun o gün olanları ayrıntılarıyla anlattığına inandığını da sözlerine ekledi. “Umarım keşfedilir ve umarım yayınlanır çünkü biz bunu hak ediyoruz. Çocuklarımız bunu hak ediyor.

Cross, duyurunun ardından protestosunun sonunu tweetledi: “Yaptık! Eve gidiyoruz! ”

Elizando, o gün okula gelen 91 DPS memurundan ilkiydi. Tetikçi ölü, ölmek ve travmatize olmuş kurbanlarla durdurulmadan önce 77 dakika boyunca müdahale eden 376 kolluk personelinden biriydi. Saldırıya verilen yanıt “kasvetli bir başarısızlık” olarak kınandı ve Suç yaygındı.

Okul polis şefi kovuldu ve şimdi yedi DPS memuru soruşturuluyor. CNN’in özel olarak bildirdiğine göre, Elizando soruşturma altındaki memurlardan biri. Soruşturmaya yakın bir kaynak da CNN’e doğruladı.

Şimdiye kadar, vurulmaya tepki olarak işini kaybeden tek kişi, Ağustos ayında okul yönetim kurulu tarafından görevden alınan okul polis şefi Pedro “Pete” Arredondo. Arredondo Kendisini olay komutanı olarak görmediğini ve görevine iade edilmesi gerektiğini söylemesine rağmen, başarısız müdahalede kilit bir figür haline geldi.

Soruşturmaya aşina olan kaynaklar CNN’e, Elizando’nun DPS tarafından soruşturulan yedi memurdan biri olduğunu doğruladı, ancak yanıt sırasında ne isimleri ne de davranışları kamuoyuna açıklanmadı.

Elizando uygun şekilde donatılmamış ve soruşturmaya aşina olan kaynaklara göre, müfettişlere teçhizatı olmadan okula girmekte kendini rahat hissetmediğini söyledi.

Artık DPS için çalışmıyor. Yaz boyunca, Elizondo Uvalde Consolidated Independent School District’te bir memur olarak işe alındı ​​ve burada görevi Rapp İlkokulu saldırısından kurtulan aynı çocukları korumaktı.

Elizando, CNN ile şahsen, telefonla veya doğrudan mesaj yoluyla konuşmayı reddetti.

CNN tarafından görülen polis kameralarından ve diğer memurlardan alınan görüntüler, Elizando’nun okulun varoşlarına ilk müdahale edenlerden biri olarak geldiğini gösteriyor. Resmi aracından iner, ancak subayların yapması için eğitildiği gibi herhangi bir taktik vücut zırhı veya uzun silahı almaz. Elizando bir süre binanın içinde yürüdü ama çoğunlukla dışarıda durdu.

Okul bölgesi, saldırıdan sonra 10 memur daha işe almak istediğini söyledi. Elizondo’nun yaz boyunca işe alındığını özel olarak açıklamadı, ancak kendisinin ve dört polis memurunun, bir teğmenin ve bir güvenlik görevlisinin adları ve fotoğrafları web sitesinde “UCISD’yi güvende tutun” başlığı altında yer alıyor.

Harrell, Ağustos ayında düzenlenen özel bir belediye toplantısında, bölgedeki sekiz okulda en az 33 DPS memurunun işe alınacağını söyledi.

Sakinlerin okul güvenliğinde çalışan memurların bir cinayeti önleyemediğine dair endişelerinin ardından Gross, CNN’ye, işe alınan DPS memurlarının çekime yanıt verenler olmayacağına dair kendisine güvence verildiğini söyledi.

“Çocuklarımız elimizden alındı. Cevapları alana kadar mücadeleyi bırakmayacağız ve topluluğumuzdaki çocukların güvenliğinin bir numaralı önceliğimiz olduğundan emin olacağız” dedi.

Texas DPS geçen ay başlatıldı Çalışanlarının iç denetimi Bir okul ateş etme müdahalecisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.