Uvalde Okul Bölgesi, Tüm Polis Gücünü Askıya Aldı, Müfettiş, Çatışma Sebebi Ortasında Emekli Oldu

Uvalde:365, Uvalde’den bildirilen devam eden bir ABC haber dizisidir ve Teksas topluluğuna ve trajedinin gölgesinde nasıl geliştiğine odaklanır.

Uvalde, Teksas, okul bölgesi – iki kere de polis departmanının başarısızlıkları nedeniyle sert eleştirilerle karşı karşıya kaldı. 24 Mayıs İlkokul Katliamı Ve — Cuma günü tüm bölge polis gücünün askıya alındığını duyurdu.

Saatler sonra, Uvalde Okul Bölgesi Müfettişi Hal Harrell emekli olduğunu açıkladı. Harrell’in emekli olması için herhangi bir süre verilmedi, ancak geçiş Pazartesi günü okul yönetim kurulunun kapalı oturumunda tartışılacak.

Bölge, polisin askıya alınmasının ardından daha fazla Teksas Kamu Güvenliği Departmanı polisinin kampüslerde ve ders dışı etkinliklerde görevlendirilmesinin talep edildiğini belirterek, “Bu geçiş sırasında personelin ve öğrencilerin güvenliğinin tehlikeye atılmayacağından eminiz.”

Okul bölgesi polisinin askıya alınma süresi belirsizdir.

Bir memur, 24 Mayıs 2022’de Teksas, Uvalde’deki Rapp İlköğretim Okulu’nun önünde yürüyor.

Getty Images aracılığıyla Alison Akşam Yemeği/AFP

19 öğrenci ve iki öğretmenin hayatını kaybettiği silahlı saldırıda departmanı yönetmekle görevli Teğmen Miguel Hernandez ve UCISD’nin öğrenci hizmetleri müdürü Ken Mueller idari izne ayrıldı.

Hernandez, Ağustos ayında bir kolluk kuvveti brifinginde, DPS’den Uvalde’nin Robb İlkokulu’ndaki okul polis gücüne başvuran bir memurun soruşturma altında olduğuna dair resmi bir bildirim aldığını kabul etti.

Okul bölgesine göre Mueller emekli olmayı seçti.

Bir okul kaynağı, “Şu anda istihdam edilen memurlar, bölgedeki diğer pozisyonları da dolduracak” dedi. Bölgenin web sitesine göre, dört memuru ve bir koruyucusu var.

Kurbanların ailelerine, 10 yaşındaki Uzia Garcia’nın koruyucusu Brett Cross başkanlık ediyordu. Değişim çağrısında bulunan okul bölgesi merkezinin dışında 24 saatlik bir nöbet. Aile şimdi Cuma günkü polis duyurusunu övüyor.

Fotoğraf: Robb İlkokulu kurbanlarının aile üyeleri ve destekçileri 29 Eylül 2022'de Uvalde Okul Bölgesi ofislerinde protesto gösterisi yapıyor.

Robb İlkokulu kurbanlarının aile üyeleri ve destekçileri 29 Eylül 2022’de Uvalde Okul Bölgesi ofislerinde protesto gösterisi düzenledi.

Kate Holland/ABC Haberleri

Kızı Lexi’nin Robb İlkokulunda öldürüldüğü Kimberly Rubio, ABC News’e verdiği demeçte, “İnsanları nasıl işe alacaklarını bilmiyorlar, memurları nasıl denetleyeceklerini bilmiyorlar.” “Doğru eğitim vermiyorlar.”

Cuma günkü haberler “istediğimiz şey – istediğimizden daha fazlası” dedi.

Fotoğraf: Öldürülen Rapp İlkokulu öğrencisi Alexandria Anya Rubio'nun annesi Kimberly Rubio, Teksas vali adayı Peteo O'Rourke'u 30 Eylül 2022'de Edinburg, Teksas'ta düzenlediği basın toplantısında teselli ediyor.

Öldürülen Rapp İlkokulu öğrencisi Alexandria Anya Rubio’nun annesi Kimberly Rubio, Teksas vali adayı Pete O’Rourke ve Uvalde’deki Rapp İlköğretim Okulu’nda ölen çocukların bazı aile üyeleri, Fountain Park’ta taziyelerini sunmak için bir basın toplantısı düzenledi. 30 Eylül 2022 Cuma, Edinburg, Teksas’ta.

Joel Martinez/AP üzerinden Monitör

Gloria Casarez, 9 yaşındaki kızı Jackie, Öldürülen departman askıya alınmayı “acı tatlı” olarak nitelendirdi.

ABC News’e “Bu bir kazanç – küçük bir kazanç” dedi. “İşimiz bitmedi.”

Fotoğraf: Teksas, Uvalde'de bir okul saldırısının kurbanı olan Jacqueline Casares, 27 Temmuz 2022'de Washington DC'de kızı Jasmine Casares ve kocası Jacinto Casares ile bir basın toplantısında birlikte duruyor.

Teksas, Uvalde’de bir okulda silahlı çatışmanın kurbanı olan Jacqueline Cazares, 27 Temmuz 2022’de Washington DC’de kızı Jasmine Cazares ve kocası Jacinto Cazares ile bir basın toplantısında birlikte duruyor. Silahlı saldırı, Temsilciler Meclisi’ni saldırı silahlarının yasaklanması konusunda oylamaya çağıran Cumhuriyetçi Brad Schneider’a katıldı.

Anna Rose Layton/Getty Images, Dosya

Bölümün askıya alınması bir gün sonra geliyor Crimson Elizando’nun vurulmasıMemur, katliam sırasında DPS askeri olarak hareket ettiği için Uvalde’nin okul bölgesi tarafından işe alındı.

Elizondo, tetikçi girdikten sonra Rob’un koridoruna giren ilk DPS üyesiydi. DPS tarafından yapılan bir iç incelemenin sonuçlarına göre, asker ateşli silahını veya kıyafetlerini okula getirmedi.

Fotoğraf: Crimson Elizando, eski Uvalde Okul Bölgesi polis memuru ve eski Teksas eyalet polisi, tarihsiz bir resmi portrede resmedilmiştir.

Eski bir Uvalde Okul Bölgesi polis memuru ve eski Texas Eyalet Polisi olan Crimson Elizondo, tarihsiz bir resmi portrede resmedilmiştir.

Uvalde CISD Emniyet Müdürlüğü

Asker, standart prosedürleri takip etmediği iddiasıyla şu anda teşkilatın genel müfettişi tarafından soruşturulan yedi DPS çalışanından biri. Yedi kişi de askıya alındı, ancak Elizondo Uvalde okullarında çalışmak üzere DPS’den istifa ettiğinden, başka bir iç disiplin veya para cezasıyla karşılaşmadı. Davranışının – yasa veya politikayı ihlal ettiği tespit edilirse – DPS genel müfettişinin nihai raporunda yer almaya devam edecek.

Teksas Polis Şefleri Birliği ve özel soruşturma kurumu JPBI Soruşturmaları tarafından yürütülen soruşturmaların sonuçları beklemede, ancak “son gelişmeler departman operasyonları hakkında ek endişeler ortaya çıkardı.”

Rapor, JPPI soruşturmasının sonuçlarının “gelecekteki personel kararlarını bildireceğini” ve Teksas Polis Şefleri Birliği’nin incelemesinin “departmanın yeniden inşasına ve yeni bir polis şefinin işe alınmasına rehberlik edeceğini” söyledi.

Okul Bölgesi Polis Şefi Pete Arredondo, Ağustos ayında görevden alındı.

ABC News’den Patrick Linehan ve Olivia Osteen bu habere katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.