Wall Street ara seçim sonuçlarını beklerken hisse senedi vadeli işlemleri düştü

Tüccarlar, 27 Ekim 2022’de New York’ta New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katında çalışıyor. Dow, beklentileri aşan yeni bir GSYİH raporunun ardından yaklaşık 400 puan yükseldi.

Spencer Platt | Getty Images Haberleri | İyi resimler

Sonuç olarak, hisse senedi vadeli işlemleri düşüktü – son piyasa kazançlarını takiben – Ara seçimler ABD Temsilciler Meclisi ve Senato’nun kontrolünü ele geçirdi.

S&P 500 vadeli işlemleri %0,24 düşerken, Dow vadeli işlemleri 93 puan düştü. Nasdaq 100 vadeli işlemleri kısmi düşüşle işlem gördü.

Hisseler üç günlük kazançtan çıkıyor, bu nedenle bir duraklama olabilir. Dow Salı günü 333 puan yükselerek üst üste üçüncü seansında %1’den fazla kazanç elde etti. Borsalardaki yükseliş kısmen Washington DC’deki Cumhuriyetçilerin Wall Street’te kazanması beklenen seçimlere bağlanabilir.

Ancak Kongre Evlerinin kontrolü şimdiye kadar bir gecede netleşmedi.

Morgan Stanley’nin ABD hisse senedi baş stratejisti Mike Wilson, CNBC’ye “Kapanış zili“Bölünmüş bir hükümet haline gelirse, bu, ileriye dönük enflasyon ve daha yüksek faiz oranlarıyla ilgili endişeleri hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Wilson, “Cumhuriyetçiler bu yolda ilerliyor gibi görünüyor” dedi. “Bu, tıkanıklık anlamına geliyor. Belki daha düşük finansal maliyetler elde edilecek.”

Pazarın son zamanlardaki yükselişi, güçlü bir mevsimselliğin ön ucunda meydana geliyor. Tarihsel olarak, ara seçimler ve getirdiği politika netliği sonrasında hisse senetleri yükselir ve yılın son iki ayı yatırımcılar için iyi bir zaman olarak kabul edilir.

Geleceğe ağırlık veren hisselerden biri, eğlence devi üst ve alt satırlarında tahminleri kaçırdıktan sonra uzun vadeli işlemlerde %6’dan fazla düşen Disney’di. Mali dördüncü çeyrek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.