Yüksek Mahkeme yargıcının eşi Ginny Thomas, 6 Ocak’ta panelin önüne çıktı. ABD Başkentine Saldırı

Yüksek Mahkeme Yargıcı Clarence Thomas’ın eşi ve muhafazakar eylemci Ginny Thomas, 6 Ocak’ta Meclis Komitesi ile gönüllü bir röportaj için Perşembe günü ortaya çıktı.

Grup, Thomas’ın Donald Trump’ın Joe Biden’ın seçim kaybını tersine çevirmesine yardım etmedeki rolü hakkında daha fazla bilgi edinmek için aylarca röportajlar aradı.

Seçimden sonraki haftalarda Trump’ın Beyaz Saray genelkurmay başkanı Mark Meadows’a mesaj attı ve Arizona ve Wisconsin’deki milletvekilleriyle temasa geçti.

Thomas, kendisiyle röportaj yapıldığında soruları yanıtlamadı veya kısa bir ara verdi. Ancak Thomas gazetecilere, komite üyelerinden gelen soruları yanıtlamayı beklediğini söyledi.

Komitenin çalışmalarının sonunda, Thomas’ın tanıklığı, komiteye bırakılan malzemelerden biriydi. Komite 1000’den fazla tanıkla görüştü ve sekiz kamuya açık duruşmada ifade verdi.

Thomas’ın avukatı Mark Paletta geçen hafta Thomas’ın “2020 seçimleriyle ilgili çalışmalarıyla ilgili yanlış anlamaları gidermek için panelin sorularını yanıtlamaktan endişeli” olduğunu söyledi.

Sermaye saldırısına katılımının kapsamı belirsizdir. Biden’ın başkanlık teklifinden birkaç gün sonra Thomas, Arizona’daki iki milletvekiline e-posta gönderdi ve onları “temiz bir seçmen” seçmeye ve “siyasi ve medya baskısı karşısında güçlü durmaya” çağırdı.

AP, e-postaları bu yılın başlarında eyaletin açık kayıt yasasına göre aldı.

Thomas, röportajlarda 6 Ocak 2021 sabahı Beyaz Saray yakınlarındaki Trump yanlısı bir mitinge katıldığını, ancak Trump konuşamadan ayrıldığını ve insanlar Capitol’ü bastığını söyledi.

Thomas, siyasi faaliyetlerinin kocasının işiyle çelişmediğini defalarca ileri sürmüştür.

Thomas, Mart ayında Washington Free Beacon’a verdiği demeçte, “Birçok evli çift gibi, Amerika için birçok ideali, ideali ve özlemi paylaşıyoruz” dedi.

“Ama bizim kendi ayrı kariyerlerimiz, kendi fikirlerimiz ve görüşlerimiz var. Clarence benimle onun çalışmalarını tartışmıyor ve ben de onu benimkilere dahil etmiyorum.

Yargıç Thomas, Yüksek Mahkeme Ocak ayında bir kongre komitesinin 6 Ocak olaylarıyla ilgili başkanlık günlüklerine, dinleyici kayıtlarına, konuşma taslaklarına ve el yazısı notlara erişmesi gerektiğine karar verdiğinde tek muhalif sesti.

Ginny Thomas, Wyoming’den Liz Cheney ve Illinois’den Adam Kinchinger’in 6 Ocak’ta komiteye katıldıkları için sınır dışı edilmesini isteyen Cumhuriyetçilere bir mektup imzalamak da dahil olmak üzere komitenin çalışmalarını açıkça eleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.